Mercedes S Coupe 2015

Nowy Mercedes klasy S

Mercedes S Coupe jest niewątpliwie niespodzianką w ofercie niemieckiego koncernu samochodowego.

Samochód po raz pierwszy został zaprezentowany w 2013r. na targach samochodywch we Frankfurcie. Zaprezentowano wówczas wersję koncepcyjną flagowego modelu Mercedes'a w wersji coupe. Polska premiera miała miejsce 30 marca 2014r. Podczas targów samochodowych w Poznaniu.

Założenia produkcji modelu

Mercedes S Coupe jest następcą Mercedesa CLK. Głównym założeniem produkcji modelu jest połączenie luksusu, wraz ze sportowymi emocjami, które otrzymuje klient. Zmiana nazwy jest zabiegiem niewątpliwie marketingowym, ponieważ Mercedes klasy S od zawsze był uważany za symbol luksusu, oraz jakości wykonania.

Silniki

Nowa odsłona klasy S produkowana jest w wąskiej gamie silników, do wyboru mamy 4 rodzaje silników benzynowych, począwszy od najsłabszej, choć wcale nie słabej wersji z silnikiem o oznaczeniu S500, która dysponuje mocą 456-ciu KM, następna w szeregu jest wersja S63, pod maską której mieści się 586 KM. Ostatnia najmocniejsza wersja S65 AMG z silnikiem V12 dostarczy nam mocy równej 631 KM.

Wyposażenie

Kupując Mercedesa S Coupe w wersji standardowej otrzymujemy system PARKTRONIC z aktywnym asysentem parkowania, system monitorowania ciśnienia w oponach, alarm antywłamaniowy, reflektory w technologii LED, fotochromatyczne lusterka, THERMOTRONIC, regulowany fotel kierowcy z pamięcią ustawień, automatyczną 7-biegową skrzynię biegów, remote online (zdalne sterowanie pojazdem), telefon bezpieczeństwa Mercedes-Benz, oraz wiele innych. Jednakże jeżeli wersja standardowa Wam nie odpowiada, to ze spokojną głową znajdziecie odpowiednie wyposażenie dodatkowe, które zadowoli każdego konesera samochodów. Przykładowe dodatki to m.in. ogrzewanie przedniej szyby, dach panoramiczny, system nagłośnienia Burmester®, tuner telewizji cyfrowej, czy nawet kryształy Svarowski'ego w reflektorach.

Personalizacja

Mercedes daje nam do wyboru 11 kolorów, począwszy od czarnego, przez srebrny iryd, błękit kawansytu, szmaragdową zieleń, aż do dumnie brzmiącej diamentowej bieli. Do odpowiadającego nam koloru nadwozia możemy dobrać zestaw felg, który najbardziej wpisuje się w nasze gusta. Mercedes w swojej ofercie posiada 11 rodzajów felg, począwszy od 'najmniejszych' 18 calowych, po 20 calowe olbrzymy. Możemy również wybrać kolor tapicerki, producent daje nam prawie pełną dowolność, możemy wybierać z 17-tu kolorów tapicerki, dodatkowo możemy dobrać materiał wykonania elementów ozdobnych, począwszy od skóry przez drewno, po kompozyty węglowe. Z pewnością tak szerokie spektrum wykończeń zadowoli najbardziej wybrednych automaniaków.

Podsumowanie

Mercedes S Coupe w najuboższej wersji kosztuje 571 tys. złotych, jednak jakość, którą wówczas otrzymujemy z pewnością warta jest tych pieniędzy. Wybierając najmocniejszą wersję 65 AMG musimy przygotować kwotę 1 110 500 zł, nie wliczając w to kwoty wyposażenia dodatkowego, na które musimy przygotować około 50 tys. zł. Kupno Mercedesa klasy S w wersji Coupe nie jest tanim zakupem, jednak emocje, szyk, styl, oraz osiągi jakie oferuje nam ten samochód z pewnością zrekompensuje nam wydane pieniądze z niemałą nawiązką.

Jeżeli stać Cię na kupno tego samochodu, oczekujesz sportowych osiągów, w połączeniu z elegancją, jest to zdecydowanie samochód dla Ciebie.