Wynajem busów i samochodów osobowych na wakacjach

Wynajem samochoduWakacje - czas relaksu, odpoczynku i pięknej pogody. W letnie miesiące każdy z nas pragnie gdzieś wyjechać. Najczęściej decydujemy się na podróże po Polsce lub po Europie. Po Polsce coraz więcej osób jeździ własnymi samochodami, natomiast po Europie najczęściej podróżuje się koleją lub samolotami. Po dotarciu na miejsce wypoczynku dobrym rozwiązaniem jest wynajęcie samochodu osobowego, który pozwoli nam nieco pozwiedzać okolicę.

Wynajem samochodów osobowych na wakacjach

Ludzie, którzy wybierają się na urlop wypoczywają na różny sposób. Jedni wolą wypoczywać aktywnie, inni zaś preferują odpoczynek pasywny, polegający na leżeniu na plaży czy nad basenem. Najlepszym rozwiązaniem dla osób lubiących wypoczywać w sposób aktywny jest wypożyczenie samochodu. Takie rozwiązanie pozwala na zwiedzanie miasta, do którego pojechaliśmy oraz jego okolic bez konieczności dostosowywania się do komunikacji publicznej. Wypożyczając auto, stajemy się niezależni.

Ile to kosztuje?

Usługa wypożyczenia samochodu za granicą jest stosunkowo tańsza od takiej samej usługi na terenie naszego kraju. W popularnych kurortach wypoczynkowych można wynająć samochód już za około 15 € za dobę. Przy wynajmie na dłuższy okres (tydzień, 10 dni lub dłużej) można dodatkowo negocjować cenę.

Jakie auto wynająć?

To już zależy od preferencji wynajmującego. Przed podpisaniem umowy o wynajem, lepiej zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Po pierwsze - jeśli planujemy wynajem auta w ciepłych krajach, należy rozważyć tylko oferty z klimatyzacją. Gdy w Polsce temperatura przekracza 30 stopni i auto stoi przez kilka godzin na słońcu, wnętrze nagrzewa się do około 70 stopni. Na południu Europy, gdzie temperatury są jeszcze wyższe, warto pomyśleć tylko o aucie z klimatyzacją. Pozwala to również utrzymać duży komfort w czasie podróży. Zamykając szczelnie wszystkie szyby i włączając klimatyzację, można cieszyć się temperaturą wewnątrz pojazdu w granicach 20-25 stopni.

Wielkość wynajmowanego auta zależy oczywiście od naszych preferencji. Wybierając się we dwoje czy w czwórkę, w zupełności wystarczy nieduże auto klasy A. Jeśli nie planujemy dalszych podróży, taki samochód będzie najekonomiczniejszym i najrozsądniejszym rozwiązaniem.

Miłośnicy komfortu mogą zdecydować się na wynajęcie nieco większego auta, które posiada wiele przydatnych funkcji. Na przykład dwustrefową klimatyzację automatyczną, duży bagażnik i liczne systemy wspomagające podróżowanie. Jednak koszty wynajmu takiego pojazdu zaczynają się od około 30 € za dobę.

Większe grupy turystów - wynajem busa

Jeśli wybieramy się za granicę większą grupą (5-9 osób), najlepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie busa. Dzięki temu można sporo zaoszczędzić, ponieważ koszt wynajmu busa, który przewiezie 7 lub 9 osób są niższe, niż koszty wynajmu dwóch małych samochodów osobowych. Wynajem busów opłaca się nie tylko ze względu na opłaty początkowe, ale też ze względu na koszty eksploatacji. Spalanie busa jest mniejsze niż łączne spalanie dwóch samochodów osobowych.

  • Wypożyczalnia aut
  • Wypożyczalnia samochodów
  • Wypożyczalnia busów

Wynajem samochodów osobowych i wynajem busów w miejscowościach wypoczynkowych staje się obecnie coraz popularniejszym rozwiązaniem. W przeciwieństwie do wycieczek fakultatywnych, wynajęcie auta umożliwia odwiedzenie tych miejsc, w które chce się pojechać a nie tych, które narzuca kierownik wycieczki. Dzięki temu stajemy się bardziej niezależni i podróżujemy znacznie niższym kosztem.

Dobrym sposobem na znalezienie przystępnej oferty zarówno w Polsce jak i za granicą jest poszukanie wypożyczalni za pomocą specjalnej wyszukiwarki, która porównuje oferty różnych firm. W ten sposób znaleźć można najkorzystniejszą ofertę dla siebie.