Ubezpieczenie samochodu

Jak działa ubezpieczenie OC samochodu?

Ubezpieczenie OC samochoduKażdy posiadacz pojazdu mechanicznego zobowiązany jest do zawarcia ubezpieczenia OC. Jest nim objęty samochód, a nie właściciel, tak więc ubezpieczenie obowiązuje nawet wtedy gdy pojazdem porusza się inna osoba, niekoniecznie właściciel.

Więcej…

   

Co należy wiedzieć o ubezpieczeniu szyb samochodowych?

Szyba samochodowaJeśli nie chcemy płacić kilkuset złotych za wymianę szyby uszkodzonej przez np. kamień albo gałąź, powinniśmy wykupić stosowną polisę. Jej posiadanie może się opłacać nawet wtedy, gdy mamy ubezpieczenie AC.

Więcej…

   

Ubezpieczenie OC samochodu

Ubezpieczenie OC samochoduPolisa ubezpieczenia OC samochodu. Rzeszom kierowców ubezpieczenia komunikacyjne towarzyszą niemal codziennie. Część z nich to początkujący kierowcy, którzy nierzadko nie wiedza jakie mają z tego tytułu obowiązki oraz prawa.

Mogą oni całymi latami tkwić w nieświadomości. Podstawowe informacje o ubezpieczeniach samochodowych należałoby przekazywać już na kursie prawa jazdy. Kierowca, który nie rozumie czym jest OC nie powinien być dopuszczony do ruchu. Do najczęściej kupowanych ubezpieczeń należy obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej OC oraz m. in. AC czy assistance.

Więcej…