Skup aut czy sprzedaż bezpośrednia samochodu?

Sprzedaż auta używanego w skupieSprzedaż bezpośrednia czy skup aut?

Każdy kto kupuje auto, szuka okazji, aby kupić samochód jak najtaniej. Jednakże, osoby sprzedające samochody mają inny cel, chcą sprzedać auto jak najdrożej. Widać więc wyraźnie, że ma tu miejsce konflikt interesów, który rozwiązać może jednak skup aut używanych.

Cena ustalana przez skup aut

Często zdarza się, że właściciele samochodów zawyżają, i to nieraz znacząco, wartość swojego samochodu. Niektórzy robią to, aby zarobić na samochodzie jak najwięcej, inni natomiast rzeczywiście są przekonani, że ich auta są dużo warte. Jednakże, potencjalni kupcy podchodzący krytycznie do samochodów, które oglądają, mają przeciwną tendencję, a mianowicie obniżają wartość auta. Chcą oni bowiem jak najmniej zapłacić. Wydaje się więc, że potrzebny jest ktoś, kto w sposób obiektywny wyceni auto.

Wyceną samochodów zajmują się skupy aut używanych. Kiedy udamy się do takiego skupu, ażeby sprzedać nasz samochód osobowy, zostanie tam wykonana wycena, oparta na szczegółowym przeglądzie samochodu. Warto podkreślić, że nie jest to wycena oparta jedynie na sprawdzeniu danych technicznych samochodu. Odbywa się ona bowiem dopiero po tym, gdy profesjonalista dokładnie zbada samochód.

W ten sposób, skup aut osobie sprzedającej gotówką za samochód tyle, ile faktycznie można za niego dać. Osoby kupujące natomiast kupują auto po takiej cenie, która odpowiada realnej wartości danego auta.

Sprzedaż bezpośrednia a skup aut za gotówkę

Wycena samochodu przez skup nie wszystkich przekonuje wystarczająco, aby zdecydowali się skorzystać z usług skupu. Osoby te sprzedają samochód na własną rękę, często zawyżając znacząco jego wartość. Czasami rzeczywiście uda się sprzedać auto po cenie nieco wyższej niż jego rzeczywista wartość. Tym nie mniej, przeważnie ludzie są zmuszeni po pewnym czasie obniżyć cenę auta, aby mieć jakiekolwiek szanse na to, że je sprzedadzą.

Sprzedaż bezpośrednia - jak długo to trwa?

Tak naprawdę, to ile czasu zajmie nam sprzedanie samochodu osobowego na własną rękę w dużej mierze jest zależne od takich czynników jak marka samochodu, jego stan techniczny, czy też jego wycena. Nie jest tajemnicą, że niektóre marki samochodów sprzedają się po prostu o wiele lepiej niż inne. Jeśli zaś chodzi o stan techniczny, to rzecz jasna samochody bez usterek łatwiej jest sprzedać niż samochody które są w jakiś sposób wadliwe. Na końcu zaś trzeba wspomnieć o tym, że im auto jest tańsze, tym więcej na nie chętnych.

Niezależnie jednak od tego, jakiej marki samochód posiadamy, w jakim jest stanie technicznym, oraz jak go wycenimy, nigdy nie uda nam się sprzedać go od ręki. Czasami sprzedaż auta to proces trwający wiele miesięcy, a w najlepszym wypadku kilka tygodni. Skup samochodów używanych realizuje natomiast proces zakupu nawet w kilka godzin, maksymalnie w kilka dni niezależnie od czynników, o których była mowa wcześniej.

Tworzenie ogłoszenia o sprzedaży

Jeśli chcemy sprzedać auto w sprzedaży bezpośredniej musimy stworzyć odpowiednie ogłoszenie o sprzedaży. Jak się okazuje, stworzenie takiego ogłoszenia wcale nie jest zbyt proste. Przede wszystkim, trzeba wiedzieć, jakie informacje w takim ogłoszeniu powinny bezwarunkowo być zawarte. Ponadto, należy wiedzieć jak napisać ogłoszenie, aby było atrakcyjne i zachęcało do zainteresowania się naszym samochodem.

Skup samochodów nie wymaga od nas pisania jakiegokolwiek ogłoszenia. Skup nie specjalnie jest bowiem zainteresowany tym, co mamy do powiedzenia na temat samochodu. Skup zdecydowanie bardziej zainteresowany jest słowami rzeczoznawcy, który ocenia nasze auto i decyduje, ile jest ono warte.

Wizyty potencjalnych klientów

Kiedy decydujemy się na samodzielną sprzedaż auta, zwykle przynajmniej kilka osób musi oglądnąć nasze auto, aby znalazł się w końcu ktoś chętny na kupno go w określonej przez nas cenie. Bez wątpienia, ciągłe pokazywanie potencjalnym klientom samochodu i opowiadanie o nim może być bardzo uciążliwe. Wiele osób zwyczajnie nie ma czasu, aby nieustannie umawiać się na tego typu spotkania.

W skupie aut wystarczy jedno spotkanie, aby samochód został sprzedany. Ponadto, nie musimy zbyt wiele mówić o naszym aucie, nie musimy zastanawiać się o czym powiedzieć, a co warto przemilczeć. Ważne jest na pewno to, że auto skupu nie musimy zachęcać do tego, aby kupił nasze auto. Skup samochodów używanych kupuje bowiem przeważnie każde auto, w przeciwieństwie do prywatnych nabywców samochodów. Po prostu, jeśli auto jest powypadkowe, czy ma jakieś inne wady, otrzymamy za nie trochę mniej pieniędzy.

Handel autami firmowymi

Niewątpliwie, skup samochodów za gotówkę to również świetne miejsce dla firm, które chcą sprzedać swoje samochody. W skupie bowiem jednorazowo można sprzedać wiele samochodów. Bardzo trudno przeprowadzić taką transakcję w sprzedaży bezpośredniej, jeszcze trudniej w komisie. Skup samochodów używanych natomiast bardzo chętnie przyjmuje jednorazowo nawet kilkanaście samochodów.

Artykuły