Porady

Nadchodzi zima. Co na to nasz samochód?

Samochód w czasie zimy"Brace yourself, Winter is coming!" powiedziałby Ned Stark, jeden z bohaterów kultowej już "Gry o Tron". Nie tylko my powinniśmy przygotować się na zimę kupując cieplejsze ubrania czy ocieplając dom, ale musimy również przygotować samochód, gdyż zima to zawsze pewnego rodzaju wyzwanie dla akumulatora, silnika, płynów i innych elementów eksploatacyjnych.

Więcej…

   

Jak kupić swój pierwszy samochód unikając ryzyka?

Zakup używanego samochodu - sprawdzenie grubości lakieruJeżeli szukasz używanego samochodu, kupno od prywatnego sprzedawcy może być znacznie tańsze, niż zakup od firmowego dealera. Dowiedz się, w jaki sposób uniknąć ryzyka związanego z zakupem używanych aut. Możesz zapłacić o wiele mniej, kupując swoje pierwsze auto od prywatnego sprzedawcy. W odróżnieniu od pracownika salonu samochodowego nie musi on sprostać założeniom swojego pracodawcy. Pozostawia to pole do korzystnej negocjacji ceny.

Więcej…

   

Awarie silnika - na co zwrócić uwagę

Awaria silnikaJeżdżąc samochodem na co dzień, znasz wszystkie odgłosy, jakie się z niego wydobywają. Wiesz, jak pracuje silnik, jakie masz zużycie paliwa. Wszelkie odstępstwa od normy powinny stać się powodem do niepokoju i pretekstem do odwiedzenia warsztatu.

Więcej…