Myjnia parowa - jak działa?

Myjnia parowaMyjnia parowa to najskuteczniejsza oraz najnowocześniejsza metoda czyszczenia. Proces mycia polega na spłukiwaniu zabrudzeń z samochodu za pomocą suchej pary pod wysokim ciśnieniem. W artykule przedstawimy jak działa myjnia parowa i jakie ma zalety.

Myjnia parowa - co to jest?

Mycie metodą parową polega na czyszczeniu karoserii oraz innych elementów samochodu za pomocą suchej pary o wysokiej temperaturze (około 200oC), która wydostawana jest z dyszy przy dużym ciśnieniu (8-12 bar). To wszystko sprawia, że jesteśmy w stanie wyczyścić nawet najgorsze zabrudzenia - zaschnięte owady, tłuszcz, błoto.

Myjnia parowa jest ekologiczna

Decydując się na właśnie ten rodzaj czyszczenia oszczędzamy wodę oraz środki chemiczne i inne odpady. Myjnia parowa zużywa nawet 50 razy mniej wody niż tradycyjna myjka i nie wymaga ona użycia dużych ilości detergentów. Dzięki temu ta metoda czyszczenia samochodu jest w 100% ekologiczna.

Brak zniszczeń

Korzystając z myjni parowej zmniejszamy ryzyko uszkodzenia karoserii do minimum, o które nie trudno w przypadku mycia auta za pomocą myjni ciśnieniowej, albo przez mycie szczotką obrotową. Decydując się na myjnie parową nie musimy się martwić o karoserię samochodu.

Wielofunkcyjność

Myjnia parowa nie jest przeznaczona tylko do mycia karoserii samochodu. Za jej pomocą możemy również wymyć silnik, ponieważ sucha para nie uszkodzi instalacji elektrycznych. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyczyścić elementy z wnętrza samochodu, np. wycieraczki lub tapicerkę. Dzięki wysokiej temperaturze suchej pary oraz dużemu ciśnieniu dokładnie wyczyścimy każdy materiał oraz karoserię. Skutecznie zabijemy i pozbędziemy się wszystkich bakterii, pleśni oraz nieprzyjemnego zapachu, który bierze się z zanieczyszczonego wnętrza samochodu.

Mobilność

Ogromną zaletą myjni parowych jest to, że są one mobilne. Dzięki temu możemy umyć swój samochód w dowolnym miejscu lub zamówić usługę mycia do domu.

Czyszczenie trudno dostępnych miejsc

Myjnia parowa nadaje się świetnie do czyszczenia miejsc, do które ciężko wyczyścić ręcznie lub za pomocą myjni ciśnieniowej. Za pomocą pary dokładnie wyczyścimy takie miejsca jak: progi, uszczelki, zawiasy, perforacje.

Jakość mycia

To zdecydowanie najskuteczniejsza metoda czyszczenia. Dzięki regulacji wilgotności pary oraz możliwości automatycznej aplikacji środka czyszczącego bez problemu poradzimy sobie z najgorszymi zabrudzeniami.

Podsumowanie

Myjnia parowa to najczęściej polecana przez nas metoda czyszczenia. Dzięki niej dbamy o środowisko i nie zużywamy ogromnych ilości wody. Świetnie radzi sobie ze wszystkimi zabrudzeniami. Dzięki użyciu pary możemy również wyczyścić silnik, ponieważ para nie zniszczy instalacji elektrycznych znajdujących się pod maską. Bolączką kierowców jest czyszczenie trudno dostępnych miejsc takich jak zawiasy, progi czy uszczelki. Za pomocą myjni parowej bez problemu skutecznie wyczyścimy te miejsca.

Autor: www.almot-auto.pl.