Wynajem samochodów osobowych i busów

Bus osobowyCzy można skorzystać z wynajmu samochodów osobowych?

Brak własnego środka transportu wcale nie musi się równać z koniecznością rezygnacji z samodzielnego poruszania się po mieście. W tym przypadku dobrym rozwiązaniem okazuje się wynajem samochodów osobowych.

Wypożyczalni aut jest obecnie cała masa, więc nie powinniśmy mieć większych problemów z dostępem do tego typu usług. Mimo wszystko nie należy pochopnie podejmować decyzji, ale najpierw zastanowić się dobrze, jaki samochód jest nam potrzebny.

Letnie wakacje a zapotrzebowanie na wynajem samochodów osobowych

Gdy nadchodzi sezon letni, to coraz więcej osób zaczyna myśleć o wyjechaniu gdzieś na wakacje. Jednak transport jest kluczową kwestią, jeśli chcemy przemieścić się z punktu A do punktu B. Oczywiście można pokusić się nawet na wynajem busów, jeśli uczestników podróży jest sporo lub zabieramy się z innymi członkami rodziny czy też sąsiadami. Wynajem samochodów osobowych to możliwość zapewnienia sobie jak najbardziej komfortowych warunków w czasie jazdy, nie jesteśmy od nikogo praktycznie zależni i sami możemy obrać dowolny kierunek czy też drogę. Wybór trasy jest całkowicie uzależniony od naszej decyzji, więc mamy możliwość podziwiania letniego krajobrazu według swoich indywidualnych preferencji.

Wynajem samochodów osobowych - gdzie szukać i jakie są wymagania?

Jeśli planujemy podróż wypożyczonym samochodem za granicę, to również w tym przypadku nie ma z tym większego problemu. W naszym kraju mamy do wyboru kilkadziesiąt firm, które oferują wynajem samochodów osobowych, które znajdują się w najróżniejszych miejscach. Centrum miasta, lotnisko czy duża miejscowość turystyczna - to miejsca, w których możemy liczyć na wynajem samochodów osobowych.

Zanim jednak zdecydujemy się na jakiś model auta, warto zawęzić swoje kryteria wyszukiwania. Warto wiedzieć, że również my, jako osoby chcące skorzystać z wynajmu, musimy spełnić pewne wymagania. Chodzi w tym przypadku o wiek kierowcy, czyli minimum 21-23 lat oraz jego staż jazdy, czyli musi mieć uprawnienia od przynajmniej 12 miesięcy. Wymagania te mają na celu głównie bezpieczeństwo młodych kierowców i ich pasażerów oraz zabezpieczenie wynajmowanego samochodu osobowego przed potencjalnym wypadkiem. Osoba, która nie ma doświadczenia, nie jest niestety wiarygodna w oczach firmy.

Jeszcze bardziej rygorystyczne wymagania są przewidziane dla osób, które decydują się na droższe modele samochodów. Auta typu SUV czy większy samochód, taki jak samochód dostawczy, to konieczność podniesienia minimalnego progu wiekowego.

Co jeszcze jest potrzebne, jeśli chodzi o wynajem samochodów osobowych?

Każdy klient, aby móc wynająć samochód, musi okazać się ważnym dokumentem tożsamości. Ponadto potrzebna jest karta kredytowa, na której są takie same dane osobowe, jak w przypadku dowodu. Oczywiście można płacić gotówką, ale chodzi tutaj o zabezpieczenie w postaci zgromadzonych na karcie środków w razie ewentualnych uszkodzeń samochodu w wyniku wypadku drogowego czy też w przypadku przekroczenia terminu zwrotu wypożyczonego auta. Im droższe jest wypożyczane auto, tym więcej zabezpieczeń jest wymaganych i w przypadku, gdy wartość rynkowa samochodu przekracza 150 tysięcy, to wymagana jest najczęściej druga karta kredytowa.

Gdy niezbędne formalności są już załatwione

Niezależnie od tego, czy decydujemy się na wynajem busów, czy też wynajem samochodów osobowych, wybór modelu ma znaczenie. Jednak decydując się na duży lub bardziej ekskluzywny samochód, należy się liczyć z koniecznością wydania znacznie większej sumy pieniędzy. Dlatego warto wiedzieć, do jakiej grupy należy auto, którym jesteśmy zainteresowani. Firmy stosują grupowanie od A do P, gdzie pierwsze litery oznaczają pojazdy miejskie, od C do E to już wyższe segmenty, z kolei literami O i P oznaczają samochody 9-osobowe oraz dostawcze. Podstawowa usługa ma zawarte w cenie ubezpieczenie, w tym od skutków kolizji i od kradzieży pojazdu. Oczywiście nie jest to reguła i w przypadku braku takiego pakietu ubezpieczeniowego, kierowca musi liczyć się z dodatkowymi wydatkami.

  • Wypożyczalnia samochodów
  • Wypożyczalnia busów
  • Wypożyczalnia aut