Korzyści ze sprzedaży samochodu w skupie

Samochód osobowy w skupieZ racji wysokich prowizji pobieranych przez komis samochodowy, jak i trudności w samodzielnym znalezieniu kupca samochodu coraz więcej osób chcących odsprzedać swoje auto zaczyna interesować się skupami samochodów osobowych. Warto przyjrzeć się nieco bliżej tego rodzaju firmom.

Skup samochodów osobowych to nie komis

Wydaje się, że wiedza na temat skupu samochodów wciąż jest dosyć mała. Wiele osób myli skup samochodów używanych z komisem. Warto więc zaznaczyć, że działa on na całkowicie innych zasadach.

Przede wszystkim, skup samochodów za gotówkę nie pełni roli pośrednika podczas sprzedaży samochodu. Taką rolę powierza się komisowi, skup samochodów osobowych jednak nie szuka dla nas kupca samochodu, lecz sam jest tym kupcem. Z tego wynika wiele innych różnic pomiędzy komisem a skupem.

Skup samochodów za gotówkę - zalety

Za największą zaletę skupu większość jego klientów uznaje szybką realizację sprzedaży. Odsprzedanie auta do skupu jest więc opcją dla wszystkich tych, którym się spieszy.

Oczywiście, wiele osób sprzedaje samochód, gdyż niezwykle potrzebny jest im zastrzyk gotówki. Najczęściej, są to bardzo pilne sytuacje, więc zwyczajnie nie ma czasu na to, aby samodzielnie szukać kupca.

Wycena samochodu w skupie

Kolejną charakterystyką działania skupu, którą wiele osób uważa za zaletę, jest wycena samochodu przez skup. Jeśli sprzedajemy auto samodzielnie, to na naszych barkach spoczywa obowiązek wyceny auta. Jeśli nie jesteśmy fachowcami, prawdopodobnie pomylimy się przy wycenie, która będzie zbyt wysoka lub też zbyt niska. Jeśli będzie za niska to oczywiście będziemy stratni, jeśli jednak będzie zbyt wysoka to też nie za dobrze, gdyż prawdopodobnie będziemy mieli duże trudności ze znalezieniem jakiegokolwiek kupca.

Skup samochodów używanych przeważnie zatrudnia fachowców, których jedynym zadaniem jest właśnie dokonanie profesjonalnej wyceny. Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż trzeba zachować ostrożność przy wyborze skupu, ażeby nie zostać oszukanym podczas wyceny. Niektóre skupy zaniżają cenę samochodu, aby jak najwięcej na nim zarobić. Lepiej więc korzystać ze sprawdzonego skupu, który posiada wiele pozytywnych opinii.

Możliwość sprzedaży wielu pojazdów

Skup samochodów wykorzystywany jest nie tylko przez prywatnych właścicieli samochodów osobowych, lecz również przez mniejsze i większe firmy, które mają na stanie nieraz nawet kilkanaście pojazdów. Sprzedają one auta właśnie w ten sposób, gdyż tylko tak mogą pozbyć się wszystkich samochodów na raz. Każdy kto sprzedawał kiedyś samodzielnie samochód wie jak trudno znaleźć jest jednego zdecydowanego kupca, nie trudno więc sobie wyobrazić jak trudne jest znalezienie kilkunastu takich kupców.

Komis również nie wydaje się rozwiązaniem dla firm sprzedających duże ilości samochodów. Tak na prawdę bowiem, jeśli korzystamy z komisu to po prostu przerzucamy na tę firmę obowiązek znalezienia kupców. Jeśli zaś korzystamy ze skupu to pozbywamy się problemu, gdyż nie potrzebujemy kilkunastu klientów, ponieważ jeden, którym jest właśnie skup samochodów osobowych, płaci nam za wszystkie nasze samochody.

Skup samochodów za gotówkę - rozwiązanie idealne dla każdego?

Niewątpliwie, nie ma idealnego rozwiązania w przypadku sprzedaży samochodu. Również skup samochodów używanych nie zapewnia takiego rozwiązania. Ma on również swoje wady.

Skup samochodów za gotówkę to nie jest dobre miejsce dla osób, które na pierwszym miejscu stawiają kwotę, jaką dostaną za samochód. Jeśli komuś zależy na jak największym zarobku, i jest gotowy nawet poczekać wiele miesięcy, jeśli tylko ma dzięki temu więcej zarobić, powinien spróbować sprzedaży bezpośredniej. Skup samochodów używanych zapewnia szybką sprzedaż, jednak oczywiście nie najwyższą cenę. Płaci on za auto nieco mniej niż wynosi jego wartość rynkowa co jest oczywiste, gdyż dzięki temu właśnie skup zarabia na kupnie i sprzedaży samochodów.

Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że generalnie raczej i tak bardziej opłacalna pod względem finansowym jest sprzedaż w skupie niż w komisie. Z drugiej jednak strony, są setki komisów, a każdy z nich pobiera inną prowizję. Jest również wiele skupów samochodów, które w różny sposób wyceniają kupowane auta. Tak więc mniejszy zarobek na sprzedaży samochodu do komisu nie jest regułą, od której nie ma wyjątków.

Dla niektórych również wadą jest to, co dla innych jest zaletą. Chodzi tu o wycenę samochodu, której dokonuje skup. Niektórym klientom się to nie podoba, uważają oni bowiem, że wyceny zwykle są zaniżane. Z drugiej strony trudno wymagać od skupu, aby kupował samochód za cenę wyznaczoną przez klienta, gdyż ta może być często bardzo zawyżona i nie pozwoli na to, aby skup zarobił na sprzedaży odkupionego od nas samochodu.

Warto też pamiętać, że przecież nie musimy zgadzać się z wyceną skupu. Jeśli nie jesteśmy usatysfakcjonowani kwotą, jaką oferuje nam skup samochodów osobowych, możemy odmówić sprzedaży samochodu i poszukać innego skupu lub też skorzystać z komisu, jeśli stwierdzimy, że bardziej się nam to opłaca.